Zdrowe zęby

Zdrowe zęby to wizytówka każdego człowieka. Nie fryzura, nie makijaż ani nie strój świadczą o człowieku, a to, w jakim stanie są jego zęby. W pewnych przypadkach leczenie zębów to po prostu konieczność, bo widzimy, że z naszymi zębami coś dzieje się niedobrego.

Jeżeli pojawia się próchnica, to należy jej jak najszybciej przeciwdziałać. Należy wyeliminować wszystkie ogniska próchnicy, zanim ona się rozprzestrzeni.
Próchnica jest wyjątkowo zdradziecka. Rozprzestrzenia się szybko i później faktycznie nie ma możliwości, ażeby ją zahamować. Trzeba wyleczyć wszystkie zęby, bo przeciwnie można je stracić. Jeżeli zęby są wyleczone, można się zdecydować na wybielanie zębów. Jest to dzisiaj coraz popularniejsza metoda. Wybielanie używa się w celu przywrócenia naturalnej bieli zębów albo spowodowania, że zęby będą jeszcze jaśniejsze, niż naturalny kolor, jaki mamy. Dentysta w takim wypadku nakłada na zęby mieszankę perhydrolu i specjalne nakładki, a następnie naświetla to wszystko specjalną lampą. W znaczącej liczbie sytuacji jest to przykładowo lampa Beyond. Lampa taka aktywuje perhydrol i inne składniki wybielające, co powoduje, że wszelkie przebarwienia na zębach się utleniają a zęby nabierają jaśniejszego koloru. Takie działanie należy powtarzać co jakiś czas. Zakłada się, że zęby należy wybielać co około 2 lata, a maksymalnie co pięć lat. Wyłącznie wtedy będziemy posiadać pewność, że uzyskamy przez cały czas piękny efekt i nasze zęby będą się prezentowały estetycznie i zdrowo. Bez wątpienia w przerwach między wybielaniem warto też usuwać nalot za pomocą skalingu.

Dodatkowe informacje: leczenie zębów w narkozie.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: