Jak przeciwdziałać urazom

W momencie, kiedy dochodzi do jakiejś kontuzji, za każdym razem zastanawiasz się, w jaki sposób ją wyleczyć. Co zrobić, żeby Twój organizm szybciej doszedł do siebie i ażeby pozbyć się kłopotu, jaki Cię nurtuje.
Jasne jest, że w takim przypadku będziesz szukał pomocy w aptece i u lekarza. To jest zwyczajne, dlatego że prawie każdy tak robi.

Jeżeli już z kolei nie jest to problem, w którym lekarz Ci jakoś bardzo pomoże, to wówczas należałoby w głównej mierze szukać rozwiązania na własną rękę, poprzez odpowiednią rehabilitację 3 city.
Załóżmy, że masz problem z kolanem, bo przeciążyłeś to kolano w trakcie treningu. Wydawało Ci się, że trenujesz normalnie, a rzeczywistość okazała się całkiem inna i doszło do tego, że Twoje kolano zostało przeciążone. Boli Cię, trudno Ci nim poruszać. Ogólnie czujesz się raczej źle. Co w takiej okoliczności musisz zrobić? Otóż należy jakoś to kolano unieruchomić. Nie możesz się wysilać, nie powinieneś na początku zbyt mocno poruszać stawem kolanowym, bo taki zakres ruchu nie będzie dla Twojego kolana za odpowiedni. Można sobie założyć specjalny stabilizator albo po prostu opaskę na kolano i wówczas szybko przekonasz się, że będzie Ci dużo lepiej. Kolano nie będzie Cię tak bolało a jego ruchomość wróci do stanu sprzed kłopotu. O ile jednak będziesz wciąż intensywnie chodził lub co gorsza zmuszał się do ćwiczeń, to pojawi się ogromny problem, bowiem na takie coś Twoje kolano zwyczajnie nie jest gotowe. Musisz zapamiętać, że kiedy staw jest nadwyrężony, to trzeba mu dać wrócić do zupełnej sprawności a to zrobisz wyłącznie wtedy, kiedy pozwolisz mu zwyczajnie odpocząć. Ten odpoczynek będzie dla Twoich stawów zbawienny. Dzięki niemu bardzo szybko wrócisz do pełnej sprawności. Kolano będzie bolało coraz mniej i szybko się przekonasz, że to było defakto bardzo dobre rozwiązanie. Polecam się również wspomagać maściami i przeróżnego rodzaju tabletkami na stawy.

Sprawdź: https://www.naszarehabilitacja.pl/a,396,rwa-kulszowa.html

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: