Rehabilitacja po wypadku

Artroskopia kolana w Trójmieście jest częsta i to forma zabiegu i diagnostyki, polegająca na wprowadzeniu do kolana kamery i obejrzeniu wszystkich elementów tego stawu. Kto jednak powinien się poddać artroskopii? Jak postępować przed i po zabiegu? Czy jest opłacalne się mu poddać i jakie korzyści płyną z niego dla pacjenta?Artroskopia , dzięki dużemu powiększeniu jest w stanie dać bardzo dokładny obraz tego, co dzieje się w stawie kolanowym badanego pacjenta. Od klasycznej operacji odróżnia go to, że jest mało inwazyjny, a co za tym idzie bardziej komfortowy dla chorego.

Polega on, na wykonaniu kilku niedużych otworów, przez które zostają wprowadzone mikrokamery , a ponadto narzędzia. Dzięki temu, ogół operacji jest bezkrwawa i umożliwia na bardzo dokładne leczenie stawu ze wszystkich stron. Dzięki temu, że ingerencja w ciało jest zdecydowanie zredukowana, niweluje się również prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek komplikacji po zabiegowych.

Artroskopię wytwarza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Wskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi:- nowotwory w obrębie stawów

– takie złamania śród stawowe

– niestabilność ruchu w stawach

– ciała obce w stawie

– takie zwyrodnienia w stawach

Artroskopia jest zabiegiem stosunkowo łatwym i raczej bezpiecznym dla chorego, tak więc nie należy się jakoś specjalnie do niego przygotowywać. Wystarczy wykluczyć potencjalne źródła infekcji w organizmie, takie jak infekcje dróg oddechowych czy choćby żylaki. Należy również przygotować niezbędne dokumenty, najistotniejsze z nich to dowód osobisty oraz dodatkowo dokumentacja medyczna. Do zabiegu powinno się także podchodzić na czczo.

Pobyt w klinice po przeprowadzonej artroskopii stawu kolanowego trwa zazwyczaj od dwóch do trzech dni. Po kilkunastu dniach należy także zgłosić się do lekarza prowadzącego na kontrolę. Specjalista oceni, czy ranki goją się prawidłowo i czy nie dzieje się nic niepokojącego.

Po artroskopii stawu kolanowego pomóc w odzyskaniu sprawności może fizjoterapia. W Gdańsku i przykładowo w Gdyni i Redzie jest wielu specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni zestaw ćwiczeń i pomogą pacjentowi odzyskać pełen zakres ruchów stawu. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja gwarantuje pacjentowi odzyskanie zupełnej sprawności po zabiegu w czasie około dwóch miesięcy.

Na pytanie czy jest opłacalne poddać się zabiegowi tego rodzaju, każdy pacjent musi niestety odpowiedzieć sobie sam. Pomimo tego, że relatywnie bezpieczny i mało inwazyjny, zabieg to w każdej sytuacji ewidentne ingerencja w organizm, i niesie za sobą większe lub mniejsze ryzyko powikłań. Należy liczyć się też z przymusem zrobienie sobie kilkunastotygodniowej przerwy w pełnieniu obowiązków zawodowych. Z drugiej natomiast strony, zabieg artroskopii kolana gwarantuje rozwiązanie problemów pacjenta z tym stawem, a statystyki mówią, że komplikacje zdarzają się raczej bardzo rzadko.

Sprawdź: https://www.polecanyfizjoterapeuta.pl/profil/gdansk-pawel-michalowicz/fizjoterapeuta

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: