Zamień leki na zioła

Już nasi przodkowie idealnie znali właściwości lecznicze roślin. W każdym momencie w okolicy była “babka”, do której mieszkańcy zwracali się o pomoc. W średniowieczu w ogromnej liczbie przypadków oskarżane zostały o czary i palone na stosie. Na szczęście te czasy posiadamy już za sobą.
Choćby w XX wieku leki ziołowe zostały wyparte przez medycynę konwencjonalną, to natomiast powoli wracamy do fitoterapii. Decyduje o tym wiele czynników. Najważniejszy detal to szkodliwe działania uboczne farmaceutyków, wysoka cena leków aptecznych i niestety nieskuteczność antybiotyków.
Leki ziołowe okazały się bardzo skuteczne na niektóre choroby i pozwoliły uniknąć operacji chirurgicznych przykładowo. wszelkie kamice. Ich pozytywną właściwością jest też nieznaczny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wymagają natomiast systematyczności i dłuższego okresu stosowania. Łatwiej jest łyknąć tabletkę niż parzyć ziółka, niemniej jednak o ile decyzję o leczeniu naturalnym podejmujemy świadomie, to nie będzie to bardzo dużą uciążliwością.
Sklep zielarski staje się coraz popularniejszy i w znaczącej liczbie sytuacji odwiedzany przez kontrahentów. Znajdziemy w nim gotowe zestawy, nalewki, susze poszczególnych roślin, wyciągi, balsamy, olejki. Zioła coraz w większości sytuacji stają się podstawą produkcji kosmetyków, które wykorzystują ichniejszym właściwości lecznicze.
Sklep z ziołami to nie market samoobsługowy. W ogromnej liczbie przypadków prowadzony jest przez miłośników ziołolecznictwa o dużej edukacji, którą chętnie z nami się podzielą.
Leków ziołowych, oprócz herbatkami nie można stosować poświęcając własny czas. Po ;pierwsze źle dobrane mogą okazać się nieskuteczne, a po drugie wiele roślin w większym stężeniu ma właściwości trojące.
Leki ziołowe zyskują coraz większe uznanie o czym świadczy ilość sklepów z ziołami, kosmetyki naturalne , a ponadto specjalne mieszanki organizowane przez zakonników według dawnych receptur.

Sprawdź: leki ziołowe.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: